Обговорення Міжнародної осінньої школи

На засіданні кафедри соціальної освіти та соціальної роботи, за участі директорки Навчально-наукового інституту соціології та соціальної політики Ярошенко А.О. обговорювалися результати участі викладачів кафедри у  «Міжнародній осінній школі «Лідерство, залучення та широка інклюзія в співпраці університетів та громад» для студентів, здобувачів, молодих вчених, аспірантів, докторантів, дослідників, викладачів, представників професійних спільнот та громадянського суспільства Генуя (Італія) – Берлін (Німеччина) - Київ - Мелітополь (Україна), 30 жовтня – 3 листопада 2023 року.

В рамках Осінньої Школи було проведено навчальний візит до Університету Генуї на тему “Глобальні компетентності лідерства. Роль освіти”. В програмі навчального візиту вебінари-тренінги професора Гвідо Аморетті, професора Діани Спулбер та професора Давіда Пармеджані «Широка інклюзія та залучення спільнот: новий соціальний виклик», воркшопи та вебінари професора Діани Спулбер «Відповідальне глобальне лідерство ЄС». В дистанційному форматі було представлено курс професора Діани Спулбер “Глобальне лідерство в освіті”.  Також в програмі Осінньої школи було проведено воркшоп-вебінар професора Маркуса Лаунера “Соціальне підприємництво для громад та біженців“ та презентовано однойменний електронний курс. Для самостійного вивчення були надані курси професора Наталії Кочубей “Соціокультурна діяльність: Європейські Студії“ та курс доцента Ганни Афузової “Соціальні інновації в інклюзивній освіті: уроки ЄС для України“.

Обговорювалися напрями

1. Широка інклюзія та залучення громад: соцієтальні виклики
  2. Університети та інклюзія.
  3. Соціальна інклюзія та міграційні виклики сучасності
  4. Діалог університетів та громад.
  5. Європейське глобальне лідерство. Роль освіти.